شرکت بهنوش ایران اولین و بزرگترین تولیدکننده ماءالشعیر در ایران می‌باشد. این شرکت در سال 1345با نام «مالتای ایران » تأسیس شد و تنها کارخانه‌ای بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تغییر محصول آبجوی خود به غیرالکلی تا سال های متمادی بدون رقیب در این عرصه فعالیت نمود و با نام بهنوش ایران و با تنوع و نوآوری در تولید محصولات طعم دار تغییرات شگرفی در این صنعت به وجود آورد و با توجه به اهمیت و ارزش بالای غذایی ماءالشعیر به خصوص برای درمان بیماری‌های مختلف گوارشی و کلیوی، به تولید ماءالشعیر اصل پرداخت.

این شرکت هم اکنون بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده ماءالشعیر در ایران است و در این راستا به کمک آزمایشگاه‌های پیشرفته کنترل کیفی و تحقیقاتی و با نصب ماشین آلات روز دنیا و بهره‌گیری از کادر متخصص در این زمینه به کسب استانداردهای ملی و بین المللی از قبیل ISO9001:2015، ISO22000:2005، ISO14001:2015، OHSAS18001:2007، HACCP، FDA، نشان HALAL و … نائل آمده است.

شرکت بهنوش ایران با توجه به داشتن امکانات مورد نیاز جهت پرورش جو و مالت سازی از امتیازی منحصر به فرد برخوردار بوده، استفاده بهینه از امکانات موجود و آماده سازی بستر مناسب برای توسعه همه جانبه را جزو اهداف خود می داند. این شرکت در سالیان گذشته با ساخت و راه اندازی نه کارخانه بزرگ در استان‌های مختلف به روند خدمات خود ادامه داده است:

بهنوش ایران (مرکزی): دارای چهار خط تولید می باشد. خط شیشه گردشی با ظرفیت 48 هزار بطری در ساعت، خط پت(Pet) با ظرفیت 11 هزار بطری در ساعت، خط قوطی با ظرفیت 24 هزار بطری در ساعت و خط شیشه با ظرفیت 18 هزار بطری در ساعت، همچنین کارخانه تولید گاز CO2 با ظرفیت 500 کیلوگرم در ساعت.

واحد ستاره (تهران): دارای دو خط تولیدی با ظرفیت 36 هزار بطری در ساعت و 6 هزار بطری در ساعت (بطری یک لیتری) خط تولید واحد مذکور به صورت کانتیزور و از شرکت سیدل فرانسه می باشد.

واحد گچساران: دارای خط تولید 24 هزار بطری یک لیتری در ساعت از شرکت KHS آلمان و خط تولید پریفرم پت از شرکت هاسکی کانادا با ظرفیت 300 هزار بطری در روز است.

واحد شیروان: دارای سه خط تولیدی می باشد. خط تولید پت 20 هزار بطری در ساعت اسپتیک از شرکت پروتک آلمان و خط تولید قوطی 48 هزار بطری در ساعت از شرکت O&H آلمان، خط تولید شیشه 200 سی سی با ظرفیت 6 هزار بطری در ساعت و هچنین یک خط تولید انواع کنسانتره میوه از شرکت بوخر آلمان با ظرفیت 30 تن در روز می باشد.

واحد کوهرنگ شهرکرد: دارای خط تولید پت یک لیتری 6 هزار بطری در ساعت، خط تولید آب 6 هزار بطری در ساعت و خط تولید انواع کنسانتره میوه با ظرفیت 30 تن در روز است.

واحد خرمشهر: دارای خط تولید انواع نوشیدنی های شیشه 200 و 300 سی سی با ظرفیت 15 هزار بطری در ساعت و خط تولید گاز CO2 با ظرفیت 500 کیلوگرم در ساعت می باشد.

واحد آبعلی: دارای خط تولید دوغ شیشه 250 سی سی با ظرفیت 15 هزار بطری در ساعت و خط تولید دوغ پت یک لیتری با ظرفیت 60000 بطری در ساعت است.

واحد یاسوج: دارای خطوط تولید دوغ 6000 بطری در ساعت و انواع لبنیات و نوشیدنی های میوه ای می باشد.

واحد اراک: تولید پری فرم، بطری، دارای دستگاه بادکن می باشد.

1 نظر

  • مدیر
    ارسال شده 25 اسفند 1398 2:26 ب.ظ 0Likes

    سلام

پاسخ بدهید